HOME > Newsy > Rajdowcy z pomocą dla Basi i Filipa

Rajdowcy z pomocą dla Basi i Filipa

Rajdowcy z pomocą dla Basi i Filipa

Data publikacji: 2021-06-28

W małej skali, ale z wielkim sercem - kilkunastu kierowców trialowych modeli RC wzięło udział w charytatywny rajdzie przeprawowym, wrzucając do puszki ponad tysiąc złotych!

To nie był rajd, w którym walczono o podium, punkty do narodowego czempionatu czy złote puchary. Po raz pierwszy właściciele modeli RC spotkali się na rajdowym odcinku specjalnym, by pomóc innym. Festyn Charytatywny dla Basi i Filipa zgromdział na starcie kilkunastu śmiałków, którzy po raz pierwszy w historii modelami przeprawowymi musieli jechać... na czas. Ale cel byl szczytny, więc warto było spróbować swoich sił w rajdowej jeździe na trialowym torze.

Plac Cyrkowy na toruńskim osiedlu stał się areną zmagań historycznego wydarzenia. Trasa rajdu biegła przez "afrykańską pustynię", trawiastą sawannę i tuż przed metą przez bardzo wymagającą leśną partię z wystającym korzeniami i uskokami. Organizatorzy zadbali też o dodatkowe urozmaicenie próby sportowej. Przywieźli ze sobą kamienie, mostki i drewniane przeszkody. Miniaturowe znaki drogowe, efektowne bramy Startu i Mety rodem z Rajdu Dakar dodały smaczku i klimatu imprezie. Zapowiadały się prawdzie "wielkie emocje w małej skali".

Z uwagi na charakter rajdu, tym razem zrezygnowano ze sztywnego harmonogramu startu, kolejności przejazdów czy elektronicznego pomiaru czasu. Podział na klasy także był zredukowany do jednego istotnego kryterium - model ma zwolnice (T-4) lub ich nie ma (klasa T-3). To miała być przede wszystkim zabawa, a poprzez nią - pomoc Basi i Filipowi w powrocie do zdrowia. I ten cel udało się osiągnąć - ponad tysiąc złotych powędrowało do specjalnej puszki od zawodników i kibiców, którzy po zmaganiach "zawodowców" mogli sami spróbować swoich sił za kierownicą najlepszych modeli RC.

Rywalizacja w rajdzie toczyła się na dwóch oesach. Jedna konfiguracja trasy pokonywana w dwie różne strony przyniosła sporo adrenaliny, emocji i trudności. Pierwsza pętla ze startu do mety okazał się łatwiejsza, niż wersja jazdy od mety do startu. Szczególnie w pamięć zawodników zapadnie "dziurawy" mostek, który zatrzymał na podjeździe niejeden model. Ostry zakręt z podjazdem między korzeniami po kamieniach także nie ułatwiał zadania. Kolejny mostek z bardzo ostrym najazdem - i tutaj zawodnicy musieli szukać sposobu by go w końcu pokonać. Ale taki jest trial - im trudniej, tym ciekawiej. Jazda z pomiarem czasu i bardzo surowymi karami za nawet delikatne otarcie bramki gwarantowały dodatkowy skok ciśnienia i adrenaliny.

- To było niesamowite przeżycie i emocje. Po wielu próbach zorganizowania tego typu rajdu, czyli rajdu przeprawowego, udało się to w końcu zrealizować, i przy okazji połączyć z bardzo ważnym wydarzeniem - festynem charytatywnym dla Basi i Filipa - mówił po zawodach Michał Jasiński, pomysłodawca i organizator. - Radość była więc podwójna. Dla mnie zaskoczeniem było zachowanie zawodników, którzy niemal każdemu kierowcy towarzyszyli na trasie. Sędzia czasami miał kłopot, żeby przez ich plecy widzieć przejazd zawodnika. Szok - na innych zawodach większość raczej siedzi sobie towarzysko w serwisie, przy stolikach i czeka na swoją kolejność. A tutaj wszyscy grupkami chodzili sobie po trasie. Super klimat i atmosfera.

Choć wszyscy w tym dniu byli zwycięzcami, to na koniec, dzięki wsparciu agencji Świat Reklamy, najlepsi kierowcy otrzymali specjalne drewniane statuetki. Rywalizację w klasie T-4, w której dominowały modele Traxxas Land Rover Defender, wygrał Dominik Matecki (czas 10:29,41) przed Arkiem Wrzesinskim (czas 10:49,24, Traxxas TRX-4 Sport) i Damianem Mateckim (czas 11:13,91). W klasie T-3 najszybszy okazał się Darek Lisiecki (Axial SCX10 II Dodge Power Wagon, czas 10:07,14). Drugi był Mateusz Rewucki (Axial SCX10 II Toyota 4Runner, czas 11:35,97) a podium uzupełnił Przemek Godłów z Łodzi z czasem 13:18,20.

Klasyfikacja 1 Charytatywnego Rajdu Przeprawowego dla Basi i Filipa

1. Dariusz Lisiecki, T-3, 10:07,14
2. Dominik Matecki, T-4, 10:29,11
3. Michał Jasiński, T-4, 10:38,63
4. Arkadiusz Wrzesinski, T-4, 10:49,24
5. Damian Matecki, T-4, 11:13,91
6. Mateusz Rewucki, T-3, 11:35,97
7. Przemysław Godłów, T-4, 12:25,13
8. Przemysław Godłów, T-3, 13:18,20
9. Tomek Snopek, T-3, 14:31,20
10. Marcin Snopek, T-3, 14:59,27
11. Martynka Jasińska, T-4, 15:07,59
12. Adam Rzymyszkiewcz, T-4, 19:50,39
13. Michał Mączka, T-3, 20:44,06
14. Wojtek Mączka, T-3, 20:49,56
15. Krzysztof Lisiecki, T-3, 24:26,09

Galeria: Różni
1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa1 Charytatywny Rajd Przeprawowy dla Basi i Filipa

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.

Najbliższe imprezy NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Planujemy sezon 2022...

 MAGAZYN "RC AUTA"
Magazyn samochodowych modeli RC

WSPIERAJĄ NAS

 

Toyota Toruń Stowarzyszenie GO SPORT Świat Reklamy ToruńTraxxas Rallyshop RC FREAKSmagazyn Rally and Race Radio GRA ToruńL&L Trans Modele zdalnie sterowane ToruńSamochodowe Tory Modelarskie Modelmania Park ToruńOtoModel ogłoszenia modelarskie sprzedam model części