HOME > Newsy > Najmłodsi poświętują na torze

Najmłodsi poświętują na torze

Najmłodsi poświętują na torze Modelmania Park

Data publikacji: 2022-06-05

Na przedłużony Dzień Dziecka mogą liczyć najmłodsi fani małego motorsportu. Toruński tor Modelmania Park zaprasza już 12-tego czerwca na emocjonujący Rajdowy Dzień Dziecka. Czekają konkursy i cenne nagrody.

Modelmania Park, pierwszy w Polsce obiekt z kilkoma różnorodnymi torami dla samochodowych modeli zdalnie sterowanych, zaprasza najmłodszych fanów małego motorsportu na Rajdowy Dzień Dziecka. W najbliższą niedzielę, 12-tego czerwca, na wszystkich gości czekają jazdy testowe oraz konkursy z nagrodami. Do wygrania będzie nawet weekendowa przejażdżka Toyotą Yaris GR Sport.. w skali 1:1.

Głównym tematem niedzielnego pikniku staną się jednak zabawy profesjonalnymi modelami zdalnie sterowanymi. Odważni i rozważni zostaną zaproszeni do licznych rywalizacji i karkołomnych prób zręcznościowych. Jedną z konkurencji będzie tzw. "próba Stewarta", czyli precyzyjna jazda modelem z piłeczką umieszczoną w specjalnym talerzu na masce auta. Jeśli ktoś czuje się mocny w szybkim kręceniu kluczem może wystartować w konkursie wymiany koła na czas. Organizatorzy sprawdzą też wiedzę o małym i dużym motorsporcie, dodając do naukowego quizu także pytania z dziedziny samochodowego modelarstwa RC. Ciekawie zapowiadają się również zawody w układaniu trasy odcinka specjalnego. Na podstawie przygotowanego rysunku, uczestnicy będą musieli zorientować się, jakie elementy toru trzeba zamknąć, a jakie otworzyć by możliwe było pokonanie trasy przez zawodników startujących w RallySprintach. Wszystko to oczywiście pod czujnym okiem sędziego i stopera.

W programie "małego święta" nie może zabraknąć także klasycznych zawodów z pomiarem czasu. Te odbędą się na torze asfaltowo-szutrowym oraz w terenie, pomiędzy drewnianymi mostkami i kamiennymi przeszkodami. We wszystkich konkursach do wygrania będą cenne nagrody ufundowane przez partnerów Rajdowego Dnia Dziecka: toruński salon Toyoty, markę RallyShop oraz Modelmanię. Jedną z nich już zdradziliśmy - to weekend ze sportową Toyota Yaris GR Sport. RallyShop przygotował rajdowe gadżety m.in. od najmłodszego Mistrza Polska - Miko Marczyka, czy kierowcy driftingowego Eryka Goczała.

Podczas imprezy czynna będzie także wypożyczalnia modeli RC, oferująca jazdy testowe topowymi maszynami z 50% rabatem dla najmłodszych kierowców. Swoje auta będą mogli też zaprezentować zawodnicy i właściciele przeróżnych aut RC, których organizatorzy serdecznie zapraszają. Udział w dziecięcych konkursach jest bezpłatny.

Impreza startuje o godzinie 14:00, a bramy toru zostaną zamknięte ok. godz. 18:00. Szczegółowy harmonogram Rajdowego Dnia Dziecka można znaleźć na stronie https://www.zawody.modelmania.pl/zawody/rajdowy-dzien-dziecka,46.html.

Dzień Dziecka z modelami RC

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.

Najbliższe imprezy NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Planujemy sezon 2023...

 MAGAZYN "RC AUTA"
Magazyn samochodowych modeli RC

WSPIERAJĄ NAS

 

Świat Reklamy ToruńTraxxas RC FREAKSmagazyn Rally and Race L&L Trans Modele zdalnie sterowane ToruńSamochodowe Tory Modelarskie Modelmania Park ToruńOtoModel ogłoszenia modelarskie sprzedam model części