HOME > Newsy > Toyota sponsorem Mistrzostw Polski

Toyota sponsorem Mistrzostw Polski

Toyota Bednarscy sponsorem tytularnym Mistrzostw Polski Modeli RC w Rajdach Terenowych

Data publikacji: 2019-02-16

Rok 2019 to dla Toyoty bardzo ważny okres. To czas aż 7 premier, w tym nowej odsłony prekursora klasy SUV - Toyoty RAV4. Firma Bednarscy potęguje promocję japońskiej marki wspierając projekt Mistrzostw Polski Modeli RC w Rajdach Terenowych.

Już trzeci rok z rzędu, toruński diler Toyoty, firma Bednarscy angażuje się w organizację jedynych w Polsce rajdów terenowych modeli RC. Charakter i klimat "małych zawodów" doskonale wpisuje się w wizerunek japońskiej marki. To Toyota ma najwięcej swoich zdalnie sterowanych replik produkowanych przez największą światową firmę Tamiya. Auta takie Land Cruiser, Hilux, Corolla czy Celica budowane były zawsze z dbałością o każdy detal. Niektóre z nich doczekały się nawet małych modeli z różnych okresów produkcji. Dzisiaj Tamiya wypuściła na rynek najnowsze rajdowe wcielenie Toyoty - Yarisa WRC. To jedno z dwóch tylko takich aut nawiązujących do aktualnych modeli WRC na świecie. Motorsport w małej skali wydaje się być więc idealnym projektem marketingowym dla salonu samochodowego.

- Rajdy terenowe RC mocno się rozwijają, a pamiętamy rok 2016 gdy na starcie pojawiało się zaledwie kilkunastu kierowców. Pomysł, choć odważny i ryzykowny, przyjął się a starania organizatorów przyczyniły się do możliwości organizowania w tym roku zawodów w randze Mistrzostw Polski. Cieszymy się, że od samego początku jesteśmy z nimi i pomagamy im w realizacji tej imprezy - mówi Maciej Bednarski, kierownik salonu Toyota Bednarscy. - Dla nas rok 2019 też jest bardzo ważny, bo wiąże się z aż 7 premierami, w tym nowej Toyoty RAV4. Pomysł Mistrzostw Polski będzie więc dla nas doskonałą i wyjątkową okazją do zainteresowania klientów ofertą Toyoty. Choć dzisiaj japońska marka stawia mocno na ekologię i modele hybrydowe, to wciąż jesteśmy producentem mistrzowskich aut terenowych. W styczniu udowodniliśmy to choćby na peruwiańskich pustyniach stając na najwyższym stopniu podium Rajdu Dakar.

Toruńskie zawody nie są może jeszcze tak trudne i wymagające jak Dakar, ale emocji i adrenaliny wcale tam nie brakuje. Jednodniowe imprezy przynoszą pot, zmęczenie, piasek w oczach, łzy radości i smutku. Długie i różnorodne odcinki specjalne wymagają od kierowców nie lada kondycji, oraz przede wszystkim dobrej orientacji w terenie. Nie bez znaczenia jest też odpowiednie przygotowanie modelu do walki na toruńskich pustyniach. W małym motorsporcie spotkamy więc te same "zasady" i "klimaty" co na Dakarze czy choćby Polskim Safari.

- Z roku na rok jest nam trudniej, bo stawiamy sobie coraz wyżej poprzeczkę nadal starając się znaleźć odpowiednią równowagę między zabawą a sportem. Zawodnicy doceniają klimat naszych rajdów, które są dla nich nie tylko odskocznią od codziennych obowiązków, ale przede wszystkim okazją do złapania oddechu na łonie natury. Wspólnie tworzymy taką offroadową rodzinę w małej skali - opowiada nowy dyrektor sportowy TOYOTA Adventure Rally, Rafał Malach. - Na Gali 2018 przedstawiliśmy uczestnikom kilka nowych pomysłów, które teraz wcielamy w życie. W tym roku powalczymy więc po raz pierwszy o Mistrza Polski w rajdach terenowych RC. Zmieni się też sam dzień rywalizacji - będą niezależni sędziowie, a trasy rajdu powstaną już przed przyjazdem pierwszych zawodników. ŚwiatReklamy dostarczy kolorowe reklamy, flagi, ściankę do zdjęć. W sieci pojawi się więcej zdjęć i filmów. Rozszerzyliśmy jeszcze kalendarz imprez - niektórym wciąż było mało jazdy dlatego w tym roku przygotowaliśmy aż 10 rund. To wszystko nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie toruńskiego dilera Toyoty. Bardzo nas to motywuje, bo rzadko w tym "małym sporcie" można liczyć na wsparcie tak dużych firm. Mamy nadzieję, że po raz kolejny wspólna praca przy organizacji rajdów terenowych RC przyczyni się do zwiększenia zainteresowania światem motorsportu w małej skali. Z niecierpliwością czekamy już na pierwsze, marcowe zawody.

Mistrzostwa Polski Modeli RC w Rajdach Terenowych startują już 3. marca. Zawodnicy rywalizować będą w czterech klasach: 2WD, 4WD Buggy, 4WD Short Course oraz największej i najmocniejszej - 4WD Monster Truck. Nie zabraknie specjalnych pucharów dla pań i najmłodszych kierowców. Zawodników po raz ostatni zobaczymy w październiku.

Polski czempionat wspierają: Toyota Bednarscy, ŚwiatReklamy, Modelmania.pl.

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.

Najbliższe imprezy NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

2022-05-22 I runda Dakarowy RallySprint

 MAGAZYN "RC AUTA"
Magazyn samochodowych modeli RC

WSPIERAJĄ NAS

 

Toyota Toruń Stowarzyszenie GO SPORT Świat Reklamy ToruńTraxxas Rallyshop RC FREAKSmagazyn Rally and Race Radio GRA ToruńL&L Trans Modele zdalnie sterowane ToruńSamochodowe Tory Modelarskie Modelmania Park ToruńOtoModel ogłoszenia modelarskie sprzedam model części