HOME > Newsy > Panie na start

Panie na start

Po raz pierwszy na Modelmania Park o trofea walczyć będą tylko Panie.

Data publikacji: 2024-03-03

Rajdowe kręciołki, przeprawy przez drewniane mostki i wymiana koła na czas - to tylko niektóre zadania, jakie będą czekały na Panie w dniu ich święta. Puchar Lejdis startuje już w niedzielę.

Do tej pory motorsport w miniaturze kojarzony był z męską częścią naszego świata. Rajdy, rallycross czy mały Dakar zdominowali panowie i ich młodsi, rodzinni następcy rodu. Organizatorzy Pucharu Lejdis chcą spróbować to zmienić i zachęcić panie do wspólnej zabawy.

- Na eventach w całej Polsce widzimy spore zainteresowanie pań naszym światem modeli RC - mówi organizator eventu. - Powiem więcej, jako debiutanki są dużo lepsze od facetów, których zawsze ponosi fantazja i pewność siebie. I to ich gubi. Panie potrafią pewniej i spokojniej prowadzić model i szybciej uczą się na swoich błędach - przekonuje Michał Jasiński z Modelmania Park. - Mam nadzieję, że w niedzielę udowodnimy tę teorię i pokażemy, że modele RC to świetna zabawa dla wszystkich.

Puchar Lejdis to pierwsza taka impreza skierowana właśnie do piękniejszej połowy ludzkości. Przez trzy godziny na toruńskim torze Modelmania Park będą walczyły być może o swoje pierwsze, motorsportowe trofea. Zadania nie będą łatwe, a organizator planuje wykorzystać wszystkie trzy, różnorodne tory. Będzie więc i szybko, i technicznie. Oprócz samej jazdy modelem po wyznaczonej trasie, panie staną też do off-roadowego wyścigu oraz sprawdzą, ile czasu zajmuje wymiana koła w elektrycznej rajdówce. Rywalizacja toczyć się będzie w dwóch odrębnych klasach, rozdzielonych magiczną liczbą "osiemnaście". Co ważne - by wziąć udział w zabawie nie trzeba mieć swojego modelu. Wszystkie auta do sportowych zadań udostępnia organizator.  

Lista zgłoszeń do udziału w Pucharze Lejdis otwarta jest do czwartku, 7.03. Zapisać możemy się na stronie zawodów - link - tam też znajdziemy więcej informacji o niedzielnym wydarzeniu. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 13:00, a wręcznie nagród zaplanowano na godzinę 16:00.   

Dodaj komentarz

Treść *
Autor * ( imię i nazwisko )
Kontakt * ( tylko do wiadomości Administratora )
* - pole wymagane

Uwaga!

Administrator nie odpowiada za treści publikowane w dziale "Komentarze".

Komentarz pojawi się na stronie po zaakceptowaniu go przez Administratora. Każdy komentarz musi być podpisany przez autora (imię, nazwisko), wraz z podaniem kontaktu do autora. Brak tych danych może skutkować usunięciem komentarza.

Administrator ma prawo usunąć komentarz jeśli uzna go za niezgodny z prawem, obraźliwy lub szkodliwy.

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.

Najbliższe imprezy NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Planujemy sezon 2024...

 MAGAZYN "RC AUTA"
Magazyn samochodowych modeli RC

WSPIERAJĄ NAS

 

Świat Reklamy ToruńTraxxas RC FREAKSmagazyn Rally and Race L&L Trans Modele zdalnie sterowane ToruńSamochodowe Tory Modelarskie Modelmania Park ToruńOtoModel ogłoszenia modelarskie sprzedam model części