HOME > Newsy > Marzenia są dla tych co zostają w domu...

Marzenia są dla tych co zostają w domu...

Planujemy rajdowy sezon 2020

Data publikacji: 2019-12-24

Pierwszy mistrzowski sezon za nami. Gala zakończyła rywalizację na bezdrożach i zamknęła plany na przyszłość. Nadchodzi jednak Dakar, który pokazuje, że marzenia są dla tych co zostają w domu... My podejmujemy wyzwanie.

Już wyjaśniamy zawiły może wstęp. "Marzenia są dla tych co zostają w domu, wyzwania dla tych co ruszają w drogę" - to sportowe motto Rafała Sonika, pierwszego Polaka, który stanął na najwyższym podium Rajdu Dakar. Kolejna edycja najtrudniejszego rajdu terenowego na świecie już za kilkanaście dni - trwają przygotowania, media pokazują piękno piaszczystych krajobrazów, a my patrzymy z tęsknotą na zdjęcia i filmy z naszych "mniejszych" terenowych imprez. I choć tegoroczna Gala pokazała, że nie ma osób gotowych podjąć się dość ciężkiego zadania i stanąć w roli organizatora, my się nie poddajemy. Wszystko zaczyna się od marzeń, ale potem trzeba podjąć wyzwanie i ruszyć w drogę. Ruszamy więc z planem na sezon 2020.

Zmiany w Regulaminie

Rajdy modeli RC powstawały na wzór prawdziwego świata motorsportu, starając się jak najbardziej odwzorować ten emocjonujący świat w skali 1:1. Zbierane przez lata doświadczenia pokazują jednak, że czasami nie uda się w 100% przenieść do naszego wymiaru zasad tam obowiązujących. Poniżej przedstawiamy więc projekt zmian w Regulaminie Mistrzostw Polski Modeli RC w Rajdach Terenowych, które mają wyrównać poziom między zawodnikami i wprowadzić jeszcze więcej emocji.

  • W pierwszym punkcie chcemy zrezygnować z klasyfikacji generalnej, a skupić się na walce o punkty w poszczególnych klasach. Bo to tam dzieje się najwięcej i to klasy pokazują miejsce w szeregu danego zawodnika.
  • W sezonie 2020 pozostał by podział identyczny jak w tym roku, czyli 2WD, 4WD Buggy, 4WD Short Course i 4WD Monster Truck. 
  • Kolejna zmiana dotyczyłaby sklasyfikowania modeli w największej skali, np.: Traxxas X-Maxx czy Arrma Kraton 8S w odrębnej grupie, np. Open. 
  • Bez zmian pozostaje "pucharówka", czyli Puchar Off-roadowej Lejdis, Juniora (do 12. roku życia włącznie), Rajdowego Debiutanta (dla osób po raz pierwszy startujących w rajdach terenowych.
  • Plan wprowadzenia Pucharu Traxxasa / Arrmy - szczegóły poznamy wkrótce

Szkic kalendarza 2020

Projekt kalendarza Mistrzostw Polski Modeli RC w Rajdach Terenowych zakłada 5. rund z opcją włączenia również Rajdu Małe Safari. Pierwsze zawody odbyły by się pod koniec marca, a nowych mistrzów poznalibyśmy we wrześniu / październiku. Jeśli pojawią się osoby chętne i gotowe włączyć się do organizacji cyklu, możliwe jest zwiększenie liczby imprez. Jeśli zatwierdzony zostanie kalendarz z 5 rajdami, zawodnik nie będzie miał prawa odliczenia najgorszego wyniku w ciągu sezonu. Liczyć się będą wszystkie punkty, a ostatni rajd tradycyjnie podwoi tę pulę.

Projekt kalendarza można poznać pod tym linkiem.

Kto będzie Organizatorem?

Nie jest tajemnicą, że by inni mogli się bawić musi być zespół, który im tą zabawę przygotuje i poprowadzi. Dlatego szukamy dwóch osób gotowych podjąć właśnie to wyzwanie i dołączyć do naszego grona. Praca polega na porannym budowaniu trasy i otoczki, sędziowaniu, a na koniec wspólnym sprzątaniu i rozładowaniu samochodu. Szczegółowych informacji udzieli Michał (697115540, rc@modelmania.pl). Zapraszamy!

Mimo przeszkód nie chcemy kończyć tej pięknej inicjatywy. Uśmiech się pojawia, gdy patrzymy na zdjęcia, oglądamy filmy, wspominamy wspólnie spędzone chwile na łonie przyrody. W słońcu, przy zimowym wietrze, w kurzu i zmęczeniu. Ale są to chwile bezcenne i wspaniałe. Mamy nadzieję, że znajdą się wśród fanów off-roadowych modeli RC chociaż dwie osoby, gotowe pomóc przy organizacji kolejnego emocjonującego sezonu Mistrzostw Polski Modeli RC w Rajdach Terenowych.

Czekamy na Wasze komentarze, konstruktywne uwagi i pomoc.

Dodaj komentarz

Treść *
Autor * ( imię i nazwisko )
Kontakt * ( tylko do wiadomości Administratora )
* - pole wymagane

Uwaga!

Administrator nie odpowiada za treści publikowane w dziale "Komentarze".

Komentarz pojawi się na stronie po zaakceptowaniu go przez Administratora. Każdy komentarz musi być podpisany przez autora (imię, nazwisko), wraz z podaniem kontaktu do autora. Brak tych danych może skutkować usunięciem komentarza.

Administrator ma prawo usunąć komentarz jeśli uzna go za niezgodny z prawem, obraźliwy lub szkodliwy.

Komentarz do artykułu

Janusz Niemocny napisał(a) dnia: 2020-01-02

Cieszy mnie plan kontynuacji tej wspaniałej imprezy. Z tego co pamiętam na Gali zgłaszali się chętni do współorganizowania zawodów. Jest szansa że zbierze się odpowiednia grupa ludzi.

Najbliższe imprezy NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

2023-06-11 Rajdowy Mickey Mouse, III runda

 MAGAZYN "RC AUTA"
Magazyn samochodowych modeli RC

WSPIERAJĄ NAS

 

Świat Reklamy ToruńTraxxas RC FREAKSmagazyn Rally and Race Radio GRA ToruńL&L Trans Modele zdalnie sterowane ToruńSamochodowe Tory Modelarskie Modelmania Park ToruńOtoModel ogłoszenia modelarskie sprzedam model części